Rok škaredosti?

V kútiku duše dúfam, že 13. januára 2010 večer bola sledovanosť STV2 naozaj nízka.

Oficiálne logo RKKS 2010

Oficiálne logo RKKS 2010

J. E. Mons. Rábek totiž na konci relácie Sféry dôverné prvý krát oficiálne predstavil verejnosti (a aj mne, hoci som ako člen prípravnej komisie, ktorú Jeho Eminencia osobne vedie, viackrát márne žiadal informácie o pripravovanej symbolike) logo Roka kresťanskej kultúry na Slovensku 2010.

Navrhujem pre vyhľadávanie v Google (alebo akomkoľvek inom, hlavne však vašom obľúbenom vyhľadávači) k tomuto, ehm, dielu nasledovné kľúčové slová (na poradí nezáleží):

neaktuálne, bezduché, slabé, antilogo, bez náboja


Ak by sa jednalo o rok románskej a predrománskej architektúry alebo archeológie zameranej na toto obdobie a toto by bol emblém, ktorý vyhrabali niekde v archívnom regáli z roku 1952, možno by som sa ani nepozastavil. Tu sa však jedná o Rok kresťanskej kultúry 2010 — súbor udalostí, ktoré by mali zanechať dojem na celú nasledujúcu dekádu.
Autorom tohto diela, slovami predsedu Rady KBS pre kultúru: »je majster sochár Michal Zdravecký.« (Na komisii v októbri 2009 „majster“ Zdravecký deklaroval, že to bude práca študentov ŠÚV — teraz som v rozpakoch, či sú na tom horšie šupkárski pedagógovia alebo študenti.)

Zdravím, majster Zdravecký! Takýto paškvil by snáď neupatlal ani Majster N.

Aby to nevyznelo ako zbabelé kritizovanie, idem na svetlo Božie so skicami, ktoré na úkor súkromného voľného času vznikli v kreativnom tíme riverstone:

© GloriaDei by riverstone, 2010

Skice symboliky RKK2010S © GloriaDei by riverstone, 2010

 1. 1

  9. február 2010, 10:27

  Ladislav 

  Logo som prvýkrát uvidel v Katolíckych novinách. Je veľmi zlé! Úplne súhlasím
  s hodnotením vyššie. Ale v určitých kresťanských výtvarných kruhoch to už nie je žiadne prekvapenie. Stačí si len prezrieť design obálok niektorých publikáciíí SSV /Katarína Sienská…/ a niektorých iných kresťanských tlačovín. Kto je táto “umelecká fronta”, podľa akého kľúča je vyberaná na prezentáciu dôležitých duchovných aktivít s celoslovenským významom ?
  Rodina? Priatelia? Nevkus? Zarob si…?
  “Neuvádzajte nás do pokušenia…”

Napíšte komentár

Meno*

E-mail

Web

Text komentára